Fotowoltaika

OSZCZĘDNOŚCI

Czy wiesz, że instalacje fotowoltaiczne zwracają się w większości przypadków już w 6-8 lat?

Jeśli podejrzewasz, że cena energii elektrycznej będzie rosnąć w najbliższych latach to pamiętaj, że zwrot z inwestycji będzie jeszcze szybszy.
Ponadto inwestycja w PV powoduje wzrost wartości i atrakcyjności nieruchomości – szczególnie, gdy instalacja jest objęta wydłużoną gwarancją dostawcy.
Dlatego wielu ekspertów uważa, że nie ma obecnie lepszej lokaty niż zakup paneli fotowoltaicznych. Jak to możliwe?

Obecny miesięczny rachunek za prąd

200 zł

400 zł

600 zł

Wielkość instalacji

4,3 kWp

8,6 kWp

12,9 kWp

Wyprodukowany prąd

4 147 kWh

8 294 kWh

12 441 kWh

Roczny rachunek za prąd z instalacją PV

260 zł

270 zł

285 zł

Oszczędności po 25 latach

39 000 zł

78 000 zł

117 000 zł


Nie chcesz zamrażać swojej gotówki? Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania!

Współpracujemy z:

Oferujemy pełne wsparcie w uzyskaniu finansowania na instalacje fotowoltaiczne naszym Klientom.

W ramach uproszczonej procedury możesz otrzymać kredyt w najlepszej na rynku ofercie z oprocentowaniem 3,0% rocznie (0,25% miesięcznie).

Decyzja kredytowa podejmowana jest bardzo szybko i sprawnie, nawet w ciągu kilkudziesięciu minut.

EKOLOGIA

Czy wiesz, że aż 80% energii elektrycznej w Polsce pochodzi  z elektrowni cieplnych opalanych węglem?
Tylko 17,5% pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Wśród 10 najbardziej szkodliwych elektrowni węglowych pierwszą i ósmą lokatę zajmują polskie elektrownie.

Zgodnie z najnowszymi wyliczeniami, Polska będzie w stanie uniezależnić się od energetyki węglowej dopiero w 2050 roku.
Dla porównania, Francja zadeklarowała gotowość już w 2021 roku, Szwecja rok później, a Wielka Brytania, Włochy i Austria w roku 2025 (źródło: beyond-coal.eu). 

Na szczęście świadomość obywatelska rośnie z każdym rokiem, a odnawialne przydomowe źródła energii przestały być modą lub przejściowym trendem. 
Inwestując w instalację fotowoltaiczną dokładasz niezwykle ważną cegiełkę i zwiększasz szanse, że Polska niebawem doścignie kraje zachodnioeuropejskie i osiągnie bezpieczną dywersyfikację źródeł energii. 

Ważnym aspektem jest również trwałość i żywotność paneli fotowoltaicznych, która oscyluje w granicach kilkudziesięciu lat
Brak konieczności wymiany paneli i ich utylizacji pozytywnie wpływa na ilość odpadów. 

GWARANCJA

Gwarancja 15 lat w standardzie zieloneQ!

Jako jedna z niewielu firm w Polsce udzielamy naszym Klientom pełnej gwarancji 15 lat! Gwarancja obejmuje wszystkie dostarczone urządzenia i komponenty oraz wykonaną usługę instalacji. Bez żadnych wyłączeń, dodatkowych warunków oraz opłat.

Mimo, że producenci oferują gwarancje krótsze (od 2 do 10 lat), gwarantujemy, że będziesz się cieszył swoją instalacją fotowoltaiczną znacznie dłużej. 

Skąd ta pewność? Starannie wyselekcjonowaliśmy urządzenia zanim włączyliśmy je do naszej oferty. Mimo, że nawet standardowej jakości panele charakteryzują się niską awaryjnością spowodowaną brakiem ruchomych podzespołów, zdecydowaliśmy się oferować rozwiązania najwyższej jakości.

Kupując instalację fotowoltaiczną w zieloneQ masz gwarancję sprawności przez okres 15 lat i to bez żadnych dodatkowych kosztów. 

Gwarancja sprawności paneli

Żywotność paneli sięga jednak znacznie dalej niż gwarantowane przez nas 15 lat. Naturalnym procesem jest ich spadek efektywności, jednak jego wielkość i przewidywalność zależy od jakości stosowanych komponentów. 

W zieloneQ gwarantujemy liniowy spadek efektywności oscylujący w granicach 0,5% rocznie. To powoduje, że nawet po 25 latach Twoja instalacja będzie miała ponad 80% sprawności

Średni zwrot z inwestycji w domową instalację PV to 6-8 lat. Dzięki gwarancji sprawności wiesz, że przez kolejnych 20 lat będziesz cieszył się zyskami w postaci niemal bezpłatnej energii elektrycznej. To obecnie najlepsza lokata kapitału. 

TECHNOLOGIA

Panele monokrystaliczne nowej generacji - bezpieczeństwo i wydajność!

Coraz częściej na polskim rynku wykorzystywane są panele monokrystaliczne full black, jednak my postanowiliśmy pójść krok dalej i wprowadziliśmy do oferty ognioodporne panele double glass z powłoką grafenową full black. 

Naszą misją jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym Klientom. Zarówno energetycznego, czyli pełnej niezależności od systematycznych podwyżek cen prądu czy przerw w dostawie energii, jak również bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej na Państwa dachu. 

Dlaczego double glass?

Wykorzystanie dwustronnego szkła hartowanego niesie szereg korzyści dla przydomowych elektrowni oraz konstrukcji na większą skalę. 

Symetryczna struktura zapewnia wzorcową ochronę ogniw krzemowych przed mikropęknięciami. Moduły w technologii szkło-szkło charakteryzuje bardzo długa żywotność oraz dużo wyższa wytrzymałość na obciążenia takie jak silne wiatry, gradobicie, czy śnieg. 

Panele double glass to również wyższa wydajność – gwarantujemy Państwu aż 81% uzysku po 30 latach użytkowania. Moduły z dwustronnym szkłem wyprodukują do 21% więcej energii w porównaniu do typowych paneli.
Co jednak ważniejsze, to całkowita ochrona przed pożarem, która jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii double glass. 

Zalety powłoki grafenowej

Kurz, brud czy pyłki, które osiadają na panelach odpowiadają za blisko 6% strat w uzysku energii w skali roku, co oznacza, że o tyle mniej prądu wyprodukuje Państwa instalacja fotowoltaiczna. 

Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie samoczyszczącej powłoki grafenowej na szkle, która sprawia, że zabrudzenia nie przyczepiają się do modułów i są zdmuchiwane przez wiatr oraz spłukiwane wraz z deszczem. Unikają państwo kosztu dodatkowego czyszczenia paneli, które często jest potrzebne w przypadku typowych konstrukcji. 

Dlaczego warto wybrać panele bifacial?

To rozwiązanie umożliwia wykorzystanie odbitych promieni słonecznych i wygenerowanie z nich dodatkowej energii. 

Zauważą państwo dodatkowy uzysk w przypadku instalacji naziemnych oraz na płaskich dachach.

Platforma monitorująca działanie instalacji

Kolejnym udogodnieniem dla Państwa jest platforma monitorująca poprawne działanie instalacji fotowoltaicznej, która zapewnia ulepszone monitorowanie wydajności zapewnienie uzysku mocy poprzez natychmiastowe wykrywanie błędów, alarmowanie na poziomie modułu, obwodu oraz systemu.

Do przesyłania danych z optymalizatorów mocy do falownika nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt ani okablowanie: czujniki monitorujące i przetworniki wbudowane są w optymalizator mocy oraz falownik solarny, a dane pomiarowe przesyłane są zwykłymi liniami zasilania.

Źródło: Aplikacja SolarEdge Monitoring – https://apps.apple.com/pl/app/solaredge-monitoring/id384374347

Aplikacja monitorująca działanie instalacji niesie za sobą szereg korzyści.
Korzystając z tego rozwiązania, mają Państwo pełną widoczność wydajności technicznej i finansowej systemu, w tym interaktywne wykresy – platforma prezentuje dane z poziomu modułu, obwodów i systemu z możliwością automatycznego raportowania i eksportowania raportów.
Platforma automatycznie ostrzega użytkownika o ewentualnych problemach pojawiających się w instalacji wraz z analizą przyczyn wystąpienia danego błędu.

Wszystkie te funkcje umożliwiają integratorom, instalatorom, personelowi konserwacyjnemu i właścicielom systemów poprawę wydajności, zapewnienie wydajności systemu, maksymalizację pozyskiwania energii słonecznej i zmniejszenie kosztów konserwacji poprzez wydłużenie czasu sprawności systemu i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów.

DOFINANSOWANIA

Jakie są metody finansowania?

Zainwestuj w fotowoltaikę i uzyskaj dofinansowanie!

“Mój Prąd” to rządowy program dedykowany gospodarstwom domowym. Projekt zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych kwotą do 5 tys. zł. Nabór wniosków rozpoczął się 30 sierpnia 2019 roku, jego kolejna odsłona trwa od 13 stycznia 2020 roku – cel programu to realizacja zobowiązań klimatycznych wobec Unii Europejskiej jak również większa dywersyfikacja źródeł energii elektrycznej w naszym kraju. 

Wysokość dotacji z programu “Mój Prąd” może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, nie więcej niż 5 tys. zł. Z programu mogą skorzystać wyłącznie prosumenci prywatni, których instalacje mają moc od 2 do 10 kWp. 

Wymaganiem jest jedynie instalacja licznika dwukierunkowego, zgłoszenie instalacji do operatora oraz podpisanie kompleksowej umowy regulującej kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii energetycznej wyprodukowanej dzięki instalacji PV.
Dotacja w ramach programu “Mój Prąd” zwolniona jest z podatku PIT, co oznacza, że cała kwota 5 tys. zł stanowi wsparcie dla inwestora. 

Dużo formalności? Eksperci z zieloneQ pomogą!

Ponadto, w ramach Ulgi Termomodernizacyjnej odliczyć można całość poniesionych nakładów inwestycyjnych (po odliczeniu wsparcia z programu “Mój Prąd”) od podstawy podatku.
Jest to kolejna korzyść dla inwestorów sięgająca nawet 53 tys. zł!

W zieloneQ pomagamy uporać się z wszelkimi formalnościami, aby odciążyć Klienta i pozwolić mu cieszyć się swoją nową instalacją. Wymogiem przyznania jest dołączenie poniższej dokumentacji:

  • Kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej
  • Dowodu zapłaty lub oświadczenia o zapłacie, a w przypadku skorzystania z kredytu bankowego potwierdzenie z banku lub oświadczenie dostawcy instalacji
  • Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika

Wypłaty środków następują po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i zawarciu umowy.

Szczegóły programu: www.mojprad.gov.pl.