Pompy ciepła - Szamotuły

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Pompa ciepła to urządzenie znajdujące zastosowanie w użytku prywatnym i komercyjnym.

  Nowoczesna pompa ciepła powietrze–powietrze daje szereg korzyści. Dowiedz się o nich więcej oraz przeczytaj o tym, jak działa pompa ciepła i czym właściwie jest to urządzenie.

  Co to pompa ciepła?

  Każda pompa ciepła to urządzenie działające na nieco innych zasadach. 

  Niemniej podstawowa reguła jest zawsze identyczna – ciepło pobierane z zewnątrz trafia do medium wykorzystywanego w budynku. Dla przykładu pompa ciepła powietrzna pobiera energię w postaci ciepła z powietrza atmosferycznego i przekazuje go do powietrza w instalacji domowej lub, co jest częstszym rozwiązaniem, do zasobnika z wodą. W efekcie za sprawą pozyskanego ciepła w naturalny sposób zostaje ogrzana woda użytkowa lub wnętrze domu.

  Jak działa pompa ciepła? Różne rodzaje urządzeń

  Powyżej opisaliśmy ogólny mechanizm działania pomp ciepła. Teraz przyjrzymy się tej kwestii nieco bliżej. 

  Standardowa pompa ciepła powietrze–powietrze pobiera energię cieplną z powietrza atmosferycznego i przekazuje ją do tego w instalacji domowej. Po drodze zachodzi jednak szereg procesów. Czy to wspomniany model powietrze–powietrze, czy też pompa ciepła powietrze–woda, pierwsze etapy zawsze są takie same. Energia
  trafia do wymiennika ciepła zwanego parownikiem. W ten sposób ciepło jest kierowane do drugiego obiegu, czyli do czynnika chłodniczego. W konsekwencji czynnik paruje i w skraplaczu oddaje ciepło, zmieniając też stan skupienia. Natomiast w zaworze rozprężnym czynnik wraca do stanu ciekłego, aby mógł być ponownie wykorzystany. Ciepło trafia z kolei do czynnika obecnego w instalacji grzewczej.

  Korzyści, jakie daje pompa ciepła

  Zastanawiasz się, czy zakup pompy ciepła w Szamotułach to dobre rozwiązanie?

  Gdziekolwiek byś nie mieszkał, pompa ciepła da Ci wiele korzyści. Wiesz już, co to jest, wytłumaczyliśmy Ci również, jak działa pompa ciepła. Tym samym masz już zapewne świadomość, że jest to ekologiczne źródło energii. 

  Ciepło dostarczane przez urządzenie jest bowiem pobierane z otoczenia – nie powstaje w wyniku spalania surowców, jak dzieje się przy alternatywnych rozwiązaniach. Ponadto pompa ciepła do domu to propozycja dla
  każdego, kto szuka oszczędności i niezależności energetycznej.

  Jakościowe pompy ciepła w Szamotułach

  Nasza oferta to najwyższej jakości pompy ciepła. W Szamotułach i wszystkich innych miejscowościach montujemy jedynie sprawdzony sprzęt od najlepszych producentów.

  Posiadamy też bogate doświadczenie w zakresie montażu, co daje gwarancję sprawności sprzętu i jego niezawodności przez wiele lat. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty.

  Dofinansowania paneli i pomp ciepła – Szamotuły

  Od inwestycji w montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych wiele osób odstraszają wysokie koszty tego przedsięwzięcia. Rzeczywiście zakup pompy stanowi niemały wydatek, a tym bardziej instalacja fotowoltaiczna nie jest tania.

  Pamiętaj jednak, że energia elektryczna również kosztuje dziś bardzo dużo, a ceny wciąż rosną, dlatego obniżając rachunki za ciepłą wodę, ogrzewanie i prąd, oszczędzasz wiele.

  Co więcej, nie tylko fotowoltaika, ale też pompa ciepła może zostać częściowo sfinansowana ze środków publicznych. Istnieje obecnie kilka programów wsparcia – w tym Czyste Powietrze i Mój Prąd. Ponadto obowiązują również specjalne ulgi podatkowe.

  Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy klient ma nieco inne potrzeby i wymagania, dlatego wszystkie projekty traktujemy indywidualnie. Wykonujemy audyt, a następnie znajdujemy najlepsze rozwiązanie w danym przypadku. Wybieramy właściwe panele słoneczne oraz
  pompę ciepła i przeprowadzamy ich montaż. 

  Nasza oferta obejmuje między innymi montaż pompy ciepła w Szamotułach. Pojawiamy się też w innych miejscowościach, takich jak
  Gąsawy, Piaskowo, Kępa, Szczuczyn, Grabowiec czy Gałowo.