Pompy ciepła - Wągrowiec

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Pompy ciepła są urządzeniami o konkretnym zastosowaniu, jednak wykorzystywanymi w
  różny sposób. 

  Mechanizm działania sprzętu jest zwykle podobny, co wyjaśniamy w dalszej części tekstu. Jednak w jaki sposób można wykorzystać potencjał pomp ciepła w Wągrowcu i innych miejscowościach?

  Dowiedz się, co to pompa ciepła, jak działa i czy jest to dla Ciebie dobra opcja.

  Co to pompa ciepła i jak działa?

  Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, czyli sprzęt, którego zadaniem jest ocieplanie.

  Pompy ciepła w Wągrowcu służą zarówno ogrzewaniu wody użytkowej, czyli zapewniają ciepłą wodę w kranie, jak i do ogrzewania pomieszczeń, czyli zapewnienia ciepłych kaloryferów. 

  Wiesz już zatem, co to pompa ciepła – pozostaje jeszcze wyjaśnić, jak ona działa. Otóż cały mechanizm opiera się na wykorzystaniu ciepła znajdującego się w środowisku. Sprzęt pobiera ciepło, następnie ogrzewa czynnik chłodniczy znajdujący się w pompie i oddaje je do czynnika wykorzystywanego w instalacji domowej – najczęściej jest to woda, rzadziej powietrze. Są to cechy wspólne pomp ciepła – natomiast co je odróżnia?

  Pompa ciepła powietrzna - rodzaje i różnice

  Podziału pomp ciepła można dokonywać na wiele sposobów. Za kryteria podziału mogą posłużyć parametry pracy, czyli wydajność, moc czy pobór energii. Jednak kluczowe jest źródło.

  Pompa ciepła powietrzna to sprzęt pobierający energię bezpośrednio z powietrza, natomiast pompa ciepła gruntowa jest montowana w gruncie i to z niego pobiera energię. Która pompa ciepła do domu będzie lepszym wyborem? To zależy od konkretnych uwarunkowań, zatem każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. 

  Niemniej powinniśmy pamiętać, że pompy gruntowe są droższe w montażu. Aby rozpocząć korzystanie z urządzenia tego typu, trzeba wykonać wykop, co jest czasochłonne i wymaga przeprowadzenia dużego remontu. 

  Na ten moment w naszej ofercie znajduje się powietrzna pompa ciepła i nie prowadzimy instalacji w wersji gruntowej. Warto wspomnieć także o zróżnicowaniu pomp ciepła dostępnych w Wągrowcu pod kątem czynnika odbierającego ciepło z pompy. Przykładowo pompa ciepła powietrze–woda oddaje ciepło wodzie. Może to być od razu woda użytkowa przekazywana do kranu. Jednak pompa ciepła do domu może też być urządzeniem ogrzewającym wodę z instalacji cieplnej, która płynie do kaloryferów, aby ogrzewać pomieszczenia. Z kolei pompa ciepła powietrze–powietrze pobiera ciepło z powietrza i tam też je przekazuje.

  Komu oferujemy pompy ciepła w Wągrowcu?

  Pompy ciepła w Wągrowcu budzą zainteresowanie zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Pompa ciepła do domu to propozycja dla każdego, kto chce zaoszczędzić oraz komu zależy na niezależności energetycznej. 

  Jednocześnie jest to opcja proponowana osobom, którym leży na sercu dobro środowiska. Podobne motywacje do montażu pompy ciepła w Wągrowcu i okolicach mają przedsiębiorcy. Generalnie pompa ciepła to urządzenie, które każdemu daje pewne korzyści. W końcu kto nie chciałby korzystać z zielonej i taniej energii oraz ciepłej wody w kranie, jednocześnie zyskując niezależność od ich dostawców?

  Jeśli szukasz oszczędności, zdecyduj się na pompę ciepła. Aby jeszcze bardziej zredukować wydatki na energię, połącz pompę z fotowoltaiką. 

  Nasza firma oferuje kompleksowe usługi zarówno w zakresie montażu pomp ciepła, jak i fotowoltaiki w Wągrowcu. Działamy także w wielu innych miejscowościach w województwie wielkopolskim. 

  Wśród nich znajdują się Łaziska, Sady, Jankowo, Łęgowo czy Tarnowo Pałuckie. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty i omówić detale dotyczące Twojego projektu.