Pompy ciepła - Buk

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Pompa ciepła to urządzenie, którym zdecydowanie warto się zainteresować. 

  Ze względu na szereg korzyści wynikających z jej użytkowania otrzymujemy wiele zleceń na montaż pomp ciepła w Buku oraz okolicznych miejscowościach. 

  Dowiedz się, co to pompa ciepła i jak działa oraz zapoznaj się z naszą ofertą.

  Pompa ciepła – co to?

  Pompy ciepła z każdym rokiem zyskują na popularności. Czym jednak są? I jak działa pompa ciepła? 

  Jest to urządzenie dokonujące wymiany ciepła. Pobiera je z zewnątrz, przystosowuje do wykorzystania wewnętrznego i przekazuje do zasobników ciepła. W ten sposób dochodzi do wykorzystania zewnętrznej energii cieplnej w instalacji grzewczej. Warto przy tym pamiętać, że rozróżniamy kilka rodzajów pomp ciepła. Za kryterium podziału przyjmuje się źródło ciepła. Dostępne w Buku pompy ciepła to:

  ● pompa ciepła powietrzna,
  ● pompa ciepła wodna.

  Pompa ciepła powietrzna to urządzenie pobierające ciepło z powietrza znajdującego się poza budynkiem. Dostępne są dwa warianty tego typu sprzętu: pompa ciepła powietrze-powietrze oraz pompa ciepła powietrze-woda. 

  Pierwsza z nich ogrzewa powietrze, a druga wodę. Z kolei pompa ciepła gruntowa pobiera ciepło z gruntu, a wodna – z wód gruntowych. Niemniej ta ostatnia pompa ciepła to w Buku rozwiązanie stosowane dość rzadko – głównie ze względu na wysokie koszty instalacji i niewielką ilość dostępnych wód gruntowych. Pompa ciepła gruntowa nie mieści się także w naszej ofercie.

  Jak działa pompa ciepła?

  Pompy ciepła w Buku wykorzystuje się do ogrzewania wody użytkowej oraz pomieszczeń. 
  W obu przypadkach działanie urządzenia jest bardzo podobne, a proces przebiega w kilku etapach.

  Zatem jak działa pompa ciepła? Wygląda to następująco:

  1. System poboru energii pozyskuje ciepło z zewnętrznego źródła.
  2. Ciepło trafia do wymiennika ciepła, zwanego parownikiem, gdzie zostaje przekazane czynnikowi chłodniczemu.
  3. Pod wpływem ciepła czynnik chłodniczy paruje i zostaje wykorzystany przez skraplacz.
  4. W skraplaczu energia z czynnika chłodniczego zostaje przekazana do czynnika docelowego, jakim jest woda lub powietrze (w zależności do rodzaju pompy).
  5. Skroplony czynnik chłodniczy kontynuuje drogę w obiegu. Pozostaje gotowy do ponownego wykorzystania. Ciepło zostaje rozprowadzone po instalacji.

  Pompa ciepła BUK – sprzedaż, montaż i wiele więcej

  Zastanawiasz się nad zakupem pompy ciepła w Buku? Jesteś w odpowiednim miejscu!
  Nasza oferta obejmuje pompy ciepła do domu i obiektów komercyjnych. Warto bowiem pamiętać, że nowoczesne pompy ciepła doskonale nadają się do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń również na dużą skalę. 

  Co istotne, u nas możesz liczyć nie tylko na sprzedaż najwyższej jakości pomp ciepła, ale także ich profesjonalny montaż. Mamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Dostosowujemy metody działania do potrzeb klientów, rodzaju pompy oraz danego budynku. Możemy również doradzić w zakresie wyboru urządzeń. 

  Na życzenie klientów wyjaśniamy, jak działa pompa ciepła i pomagamy wybrać odpowiedni model. Podejmujemy działania mające na celu ograniczenie zużycia energii i związanych z nim kosztów.

  Montaż pompy ciepła Buk
  a fotowoltaika

  Działamy kompleksowo, w pełni zaspokajając potrzeby naszych klientów. 

  Dlatego przeprowadzamy zarówno montaż fotowoltaiki, jak i pomp ciepła. Obydwa rozwiązania mogą być ze sobą powiązane. Bardzo często zakupowi pompy ciepła towarzyszy montaż instalacji fotowoltaicznej. 

  Dzieje się tak, ponieważ pompa stanowi bardzo praktyczne uzupełnienie fotowoltaiki. Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań energia elektryczna staje się darmowa – podobnie zresztą jak ogrzewanie i woda użytkowa.

  Oferujemy ekologiczne pompy ciepła w Buku oraz innych okolicznych miejscowościach, takich jak Duszniki, Niepruszewo czy Stęszew. Dostarczamy je i mocujemy zgodnie z przygotowanym wcześniej planem. Przeprowadzamy fachowy montaż pomp ciepła. Pragniemy podkreślić, że do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dobierając odpowiednie rozwiązania do potrzeb klienta.