Pompy ciepła - Luboń

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Zależy Ci na niezależności energetycznej i nie chcesz płacić wysokich rachunków? A może
  kluczowa jest dla Ciebie troska o środowisko?

  Pompa ciepła w Luboniu to rozwiązanie
  każdej z powyższych kwestii. Sprawdź, co to pompa ciepła, jak działa to urządzenie i
  dlaczego powinieneś je mieć. 

  Następnie skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły montażu pompy.

  Pompa ciepła powietrzna i wiele więcej – co to za urządzenie?

  Pompa ciepła powietrzna, w tym pompa ciepła powietrze-powietrze czy pompa ciepła powietrze-woda to przykładowe z popularnych rozwiązań. Różnorodność pomp ciepła dostępnych do montażu w Luboniu jest naprawdę bardzo duża. 

  Niemniej ostatecznie wszystkie rodzaje urządzeń z tej kategorii działają na bardzo podobnych zasadach. Co to
  pompa ciepła i jak działa?
  Najprościej rzecz ujmując, pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystując wysokie ciśnienie, doprowadza do przekazania ciepła zewnętrznego i ogrzania czynnika wewnętrznego w postaci wody lub powietrza. 

  Jak do tego dochodzi? Jak działa pompa ciepła?
  Sprawa jest stosunkowo prosta. Otóż najpierw pobierane jest ciepło ze źródła zewnętrznego. Może być nim powietrze, grunt lub woda. Następnie zostaje przekazane do wymiennika ciepła. Krąży po obiegu za sprawą wytwarzanego ciśnienia i zostaje poddawane kolejnym reakcjom. Ostatecznie ciepło trafia do czynnika obecnego w instalacji wewnętrznej i zostaje tam rozprowadzone. Urządzenie może być wykorzystane do ogrzania wody użytkowej, czyli tej w kranie, jak również do ogrzania instalacji grzewczej, odpowiedzialnej za ciepło powietrza w naszym domu.

  Czy pompa ciepła do domu to rozwiązanie dla Ciebie?

  Oferujemy różnorodne pompy ciepła w Luboniu i wielu innych miejscowościach. 

  Być może jednak nie masz jeszcze pewności, czy pompa ciepła w Luboniu to oferta skierowana właśnie do Ciebie. Zastanów się, czy chcesz zostać beneficjentem poniższych korzyści:

  ● niskie rachunki za energię,
  ● niezależność energetyczna,
  ● czystsze powietrze w okolicy,
  ● poprawa stanu środowiska.

  Ceny energii, zarówno tej w gniazdkach, jak i ogrzewania, stale rosną. Chcesz się od tego uwolnić? W takim razie pompa ciepła do domu to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Pompa zapewnia ciepło, wykorzystując do tego absolutne minimum energii. Mimo to gwarantuje Ci niezależność energetyczną. 

  Ponadto zastąpienie pieców węglowych i gazowych pompami ciepła to też korzyść dla całej okolicy. Każda kolejna pompa ciepła w Luboniu to czystsze powietrze w tej i okolicznych miejscowościach. Poza tym ekologiczne rozwiązania mają też oczywiście znaczenie globalne.

  Pompy ciepła Luboń – co oferujemy?

  Dysponujemy pompami ciepła od najlepszych producentów. Zależy nam na niezawodności wdrażanych przez nas rozwiązań. 

  Wybierz naszą ofertę, jeśli chcesz przez lata cieszyć się sprawną pompą. Pragniemy podkreślić, że każdy projekt traktujemy indywidualnie, dostosowując go do potrzeb klienta. Dobieramy optymalną pompę, zarówno pod względem mechanizmu działania, jak i parametrów pracy. 

  Oferujemy również pompę ciepła razem z fotowoltaiką – to często wybierane połączenie. Zapoznaj się z pozostałymi informacjami na stronie, aby dowiedzieć się, na czym polega takie zestawienie i czemu jest warte rozważenia.

  Pompa ciepła w Luboniu, czyli uzupełnienie fotowoltaiki

  Oczywiście pompa ciepła może być wykorzystywana jako urządzenie niezależne. 

  Zwykle jednak montaż pompy ciepła przeprowadza się w celu uzupełnienia pracy wykonywanej przez instalację fotowoltaiczną.

  Dzieje się tak, ponieważ pompa ciepła jest przeznaczona głównie do ogrzewania wody użytkowej, a w drugiej kolejności pomieszczeń. Zatem wraz z panelami fotowoltaicznymi zasilającymi urządzenia elektryczne tworzy doskonały duet.

  Dlatego obecnie bardzo często panele fotowoltaiczne i pompa ciepła idą ze sobą w parze i tak też są dostępne – również w Luboniu. 

  Poza tym działamy również w innych miejscowościach. Nasza oferta to fotowoltaika oraz pompy ciepła w Luboniu, ale też w takich miejscowościach, jak Czapury, Babki, Łęczyca, Wiórek, Wiry, Puszczykowo, czy Daszewice.