Pompy ciepła - Chodzież

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Nasza oferta to kompleksowe rozwiązania z zakresu oszczędności energii i produkcji jej w sposób bezpieczny dla środowiska. 

  Oferujemy montaż instalacji fotowoltaicznych, ale też pomp ciepła. Zastanawiasz się może, co to pompa ciepła, jak działa to urządzenie i czemu miałbyś się nim zainteresować? 

  Poniżej wyjaśniamy wszystkie te kwestie!

  Co to pompa ciepła i co warto o niej wiedzieć?

  Urządzenie określane jako pompa ciepła to maszyna cieplna, czyli inaczej mówiąc, urządzenie grzewcze. Zadaniem tego sprzętu jest dostarczanie ciepła, czy to do instalacji grzania wody, czy też instalacji ogrzewania pomieszczeń. Jak działa pompa ciepła? 

  Zasada jest tu całkiem prosta. Urządzenie wykorzystuje tę samą zasadę fizyczną co lodówka. Chodzi o naturalne przemieszczanie się ciepła z obszaru, gdzie jest go więcej, do obszaru, gdzie jest go mniej. Pompa pobiera energię cieplną ze źródła zewnętrznego, dostarczając ją do instalacji wewnętrznej.

  Co oznacza specyfika pracy pompy ciepła? Otóż urządzenie nie tyle produkuje energię cieplną, ile pobiera ją ze środowiska naturalnego. Dzieje się to bez szkody dla środowiska, ponieważ nie dochodzi do zużycia nieodnawialnych surowców, jak ma to miejsce w przypadku choćby pieców węglowych. Co więcej, pompa ciepła w Chodzieży to urządzenie pracujące bezemisyjnie.

  Pompa ciepła powietrzna i gruntowa

  Oferowane przez nas pompy ciepła w Chodzieży to różnorodne urządzenia, o zróżnicowanej specyfice. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dobierając urządzenie odpowiadające potrzebom użytkowników. 

  Najpopularniejszym wyborem jest pompa ciepła powietrzna. To urządzenie pobierające energię z powietrza. Zarówno pompa ciepła powietrze-powietrze, jak i pompa ciepła powietrze-woda to maszyny, których montaż jest o wiele prostszym zadaniem niż w przypadku alternatywnych pomp ciepła gruntowych. Otóż pompa ciepła gruntowa wymaga wykonania głębokiego wykopu, co podnosi koszty oraz wydłuża czas instalacji, dlatego w naszej ofercie znajdziesz tylko powietrzną pompę ciepła.

  Pompa ciepła w Chodzieży – czemu powinieneś ją mieć?

  Czy pompa ciepła do domu to rozwiązanie godne polecenia? Wiele argumentów przemawia na korzyść wprowadzenia pompy ciepła w Chodzieży nie tylko do domu, ale też do firmy. 

  Jak już wspomniano, pompa to sprzęt przyjazny środowisku. Podczas pracy urządzenia nie powstają żadne szkodliwe zanieczyszczenia, zatem montaż pompy ciepła w Chodzieży to przyczynienie się do poprawy jakości powietrza w regionie. Mowa o realnej korzyści dla społeczeństwa. 

  Co więcej, wiele firm decyduje się na pompy ciepła w Chodzieży czy innych miejscowościach ze względów marketingowych. Sprzyjanie środowisku jest bowiem dzisiaj bardzo wysoko cenione. 

  Co więcej, pompa ciepła powietrzna to urządzenie, które zapewnia dużą oszczędność. Aby ogrzać wodę użytkową lub pomieszczenia z pomocą pompy, nie trzeba zaopatrywać się w drogie surowce. Jedyne, czego potrzebujesz, to podłączenie do prądu, przy czym jakościowa pompa ciepła do domu to sprzęt zużywający niewielkie ilości energii.

  Fotowoltaika i pompa ciepła Chodzież

  Pompa ciepła to urządzenie, które doskonale komponuje się z instalacją fotowoltaiczną. Zestaw w postaci fotowoltaika plus pompa ciepła sprawia, że jesteś w stanie samodzielnie wyprodukować energię elektryczną na potrzeby ogrzewania powietrza i wody oraz zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych w Twoim domu. Natomiast Twoje comiesięczne rachunki za prąd spadają do zera.

  Oczywiście inwestycja, na którą składają się zarówno pompa ciepła, jak i instalacja fotowoltaiczna, generuje dosyć wysokie koszty. Z drugiej strony zapewnia też szybszy zwrot. Co więcej, zarówno montaż instalacji fotowoltaicznej, jak i pompy ciepła objęte są licznymi programami wsparcia finansowego. Możesz znacząco obniżyć koszty, między innymi za sprawą ulgi termomodernizacyjnej oraz programu Czyste Powietrze i Mój Prąd.

  Zainteresował Cię temat pomp ciepła w Chodzieży lub innej miejscowości w regionie? W takim razie skontaktuj się z nami! Zajmiemy się oceną sytuacji i znajdziemy dla CIebie najlepsze rozwiązania. 

  Działamy w całym regionie, nie tylko w Chodzieży. Projekty realizujemy również między innymi w takich miejscowościach jak: Rataje, Strzelęcin, Słomki, Studźce, Radwanki, Stróżewko, Oleśnica czy Kierzkowice.