Pompy ciepła - Kościan

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Pompy ciepła to urządzenia, które dają wiele korzyści. Bywają wykorzystywane samodzielnie, jednak częściej używa się ich w parze z fotowoltaiką. 

  W naszej ofercie znajdują się najnowocześniejsze pompy ciepła. Usługi świadczymy w wielu miejscowościach, w tym również w Kościanie. 

  Sprawdź, co to pompa ciepła i co konkretnie mamy Ci do zaoferowania.

  Co to pompa ciepła i jaka jest jej historia?

  Pompa ciepła nie jest nowym wynalazkiem. Pierwsze projekty urządzenia powstawały już na początku XIX wieku, natomiast około stu lat później zaczęto wprowadzać tego typu urządzenia od użytku. 

  Miało to miejsce niemal równocześnie w Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dzisiejsze pompy ciepła to zupełne inne urządzenia. Każdy model działa wydajniej i bardziej wszechstronnie niż dawniej. 

  W naszej ofercie znajdą Państwo pompę ciepłą powietrzną oraz pompę wodną. Czym różnią się poszczególne modele? Wyjaśniamy to w dalszej części tekstu.

  Pompa ciepła powietrzna - charakterystyka

  Dostępne pompy ciepła w Kościanie to urządzenia powietrzne i wodne. Na początku warto wyjaśnić, czym różnią się poszczególne typy. 

  Co do zasady wszystkie pompy ciepła to urządzenia pobierające energię z konkretnego źródła, aby przekazać ją do zasobnika z wodą, ewentualnie do powietrza – jednak może być ono również źródłem. Wtedy, jeśli energia jest przekazywana również do powietrza, mamy do czynienia z pompą ciepła powietrze–powietrze. Natomiast z powietrza do wody ciepło przekazuje pompa ciepła powietrze–woda. Źródłem ciepła dla pompy wodnej jest znajdująca się pod ziemią woda.

  Oba rodzaje pomp mogą przekazywać energię zarówno do wody, jak i do powietrza.

  Jakie pompy ciepła są dostępne w Kościanie?

  Oferowane przez nas pompy ciepła w Kościanie to modele różnego typu. Niemniej poza źródłem ciepła i tym, gdzie jest ono przekazywane, warto brać pod uwagę również inne parametry. 

  Zanim zrealizujemy usługę montażu pompy ciepła w Kościanie, określamy wymagania klienta, co pozwala nam wybrać najlepszy w danej sytuacji sprzęt. Na co konkretnie zwracamy uwagę?

  ● COP (coefficient of performance) – jest to wskaźnik wydajności cieplnej urządzenia; wskazuje on stosunek chwilowej mocy grzewczej wobec chwilowej mocy kompresora,
  ● średnie zużycie energii przez pompę,
  ● rodzaj urządzenia,
  ● typ czynnika chłodniczego,
  ● moc sprzętu,
  ● rodzaj i wymagania instalacji grzewczej.

  Czy pompa ciepła Kościan to dobry wybór?

  Wciąż masz wątpliwości, czy pompa ciepła w Kościanie to propozycja właśnie dla Ciebie? W takim razie zastanów się, czy urządzenie to spełni Twoje potrzeby. Chcesz ponosić niższe koszty energii? A może zależy Ci na niezależności energetycznej, czyli braku przerw w dostawie energii i końcu zamartwiania się stale rosnącymi cenami? 

  W takim przypadku oferta pomp ciepła w Kościanie jest właśnie dla Ciebie. Ponadto pompa ciepła do domu to rozwiązanie wszechstronne i wygodne. 

  Otóż nowoczesne pompy ciepła równie skutecznie ogrzewają wodę, jak i powietrze, a najlepsze urządzenia są bezobsługowe. Wiesz już, co to pompa ciepła oraz jak działa. Pozostaje jedynie podjąć decyzję o montażu tego sprzętu. Jeśli się na to zdecydujesz, skontaktuj się z nami.

  Montaż pompy ciepła – Kościan

  Aby osiągnąć niezależność energetyczną w zakresie ogrzewania domu oraz wody użytkowej, warto zdecydować się na montaż pompy ciepła. Jak dowiedziałeś się z powyższych paragrafów, pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z wybranego źródła zewnętrznego i wykorzystuje ją do ogrzewania wody użytkowej oraz wnętrza domu. 

  Najwyższą wydajnością i najatrakcyjniejszym kosztem montażu wyróżnia się pompa ciepła powietrzna. To model, w którym zachodzą stosunkowo proste zjawiska fizyczne, w wyniku których ciepło zostaje przekazane do instalacji domowej.

  Decydując się na nasze pompy ciepła w mieście Kościan, zyskujesz gwarancję poprawnego montażu. Korzystamy jedynie z jakościowego sprzętu, każdorazowo dostosowując wybór urządzenia do potrzeb klienta.

  Działamy kompleksowo, realizując wszelkie projekty dotyczące pomp ciepła i fotowoltaiki w Kościanie. Działamy również w wielu innych okolicznych miejscowościach, takich jak Nacław, Nowy i Stary Lubosz,
  Pianowo, Sierakowo, Kiełczewo czy Pelikan.