Pompy ciepła - Wolsztyn

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Działamy kompleksowo, dlatego oprócz fotowoltaiki oferujemy też pompy ciepła.

  Wolsztyn jest jedną z miejscowości, w których wykonujemy montaż tych urządzeń. 

  Dowiedz się, co to pompa ciepła, jak działa ten sprzęt i jak dobrać najlepsze urządzenie.

  Co to pompa ciepła i w czym może pomóc?

  Pompa ciepła to urządzenie grzewcze. Wyróżniamy kilka rodzajów tych urządzeń. 

  Obecnie najpowszechniej stosowana jest pompa ciepła powietrzna. Do czego odnoszą się powyższe nazwy i na czym polegają różnice? 
  Chodzi tutaj o źródło, z którego pozyskiwane jest ciepło. Otóż pompa to sprzęt nie tyle generujący ciepło, ile pobierający je z zewnątrz. Pompa ciepła powietrzna korzysta z ciepła znajdującego się w powietrzu, a gruntowa z tego, które jest w ziemi. Obecnie świadczymy usługi związane z montażem pompy ciepła powietrznej.

  Pompa ciepła w Wolsztynie to rozwiązanie dla każdego, kto szuka taniego i ekologicznego źródła ciepła. Odpowiednio dobrane i podłączone urządzenie może posłużyć do ogrzania zarówno wody użytkowej, jak i pomieszczeń.

  Jak działa pompa ciepła – prosty i korzystny mechanizm

  Zastanawiasz się, jak działa pompa ciepła? Okazuje się, że jest to całkiem proste. 

  Nie ważne, czy to pompa ciepła powietrze-powietrze, czy też pompa ciepła powietrze-woda – zasada jest prosta. System poboru absorbuje ciepło ze źródła. Później zachodzi szereg procesów, mających na celu jego zaadaptowanie. Najpierw energia trafia do wymiennika ciepła. Tam zostaje przekazana do czynnika chłodniczego. Później czynnik chłodniczy zmienia stan skupienia, aby oddać energię do zasobnika. Tam zostaje ona zaabsorbowana przez czynnik odpowiedzialny za rozprowadzenie ciepła w instalacji. W ten sposób dochodzi
  do ogrzania wody użytkowej lub rozprowadzania ciepła w instalacji grzewczej.

  Poszukując najlepszej pompy

  Z pewnością zainteresuje Cię najlepsza pompa ciepła do domu, jaką można dostać. Dobrze trafiłeś, ponieważ korzystamy jedynie ze sprzętów o najwyższej jakości. 

  Nasza pompa ciepła w Wolsztynie to sprzęt sprawdzonej marki – niezawodny, a co jeszcze istotniejsze, dostosowany do potrzeb użytkownika. Przed montażem urządzenia dokonujemy analizy potrzeb, aby móc zaproponować klientowi optymalne rozwiązanie.

  Pompa ciepła w Wolsztynie – sprzedaż i montaż

  Nasza oferta to pompy ciepła w Wolsztynie oraz wielu innych miejscowościach. 

  Co istotne, nie tylko sprzedajemy, ale też montujemy urządzenia i konfigurujemy ich pracę. Działamy wszechstronnie, służąc także doradztwem w zakresie najlepszych rozwiązań grzewczych i energetycznych. 

  Wspólnie z klientami analizujemy sytuację, aby wdrożyć działania mające
  na celu optymalizację produkcji energii, maksymalizację oszczędności i uzyskanie niezależności energetycznej na lata. W osiągnięciu tego celu często pomaga połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką. 

  W dalszej części dowiesz się, dlaczego oba systemy często stosuje się razem.

  Panele i pompy ciepła Wolsztyn

  Zasadniczo pompy ciepła najczęściej montuje się jako uzupełnienie fotowoltaiki, w celu uzyskania jeszcze większych korzyści finansowych i niezależności energetycznej. 

  Mimo że Wolsztyn to miasto, w którym panele słoneczne działają wydajne, warto zapewnić sobie alternatywne źródło ciepła. Jest to istotne głównie ze względu na nocne i zimowe przerwy w pobieraniu energii słonecznej. 

  Ciekawym rozwiązaniem jest też rozdzielenie zadań pomiędzy fotowoltaikę a pompę. Instalacja może dostarczać prąd, a pompa – ciepło.
  Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, zyskujesz własną mini elektrownię. Nie musisz więcej polegać na zewnętrznych źródłach energii elektrycznej. Natomiast pompa ciepła w Wolsztynie to sposób na ogrzanie wody użytkowej oraz pomieszczeń.

  Zapraszamy do kontaktu. Zaoferujemy Ci odpowiednie, dostosowane do Twoich potrzeb pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Działamy w Wolsztynie, ale też wielu innych miejscowościach, takich jak Adamowo, Berzyna, Karpicko, Chorzemin, Powodowo, czy Tłoki.