SMART HOME

CZYM JEST SMART HOME?

System inteligentnego domu jest siecią połączonych ze sobą urządzeń, które są odpowiedzialne za sterowanie funkcjonalnościami w Twoim mieszkaniu – dzięki takiemu systemowi możesz regulować jasność oświetlenia w pomieszczeniu, regulować temperaturę, otwierać bramę, sterować gniazdkami elektrycznymi, czy też sprawdzać, czy zamknięte są drzwi wejściowe.
Ostateczna liczba podłączonych instalacji, jak i zakres ich funkcji zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

A wszystko to z poziomu smartfona nawet wtedy, gdy jesteś poza domem!

Inteligentny dom to nowoczesność, oszczędność, a przede wszystkim wygoda – specjaliści z zieloneQ doradzą, zaprojektują i zainstalują inteligentne rozwiązania Grenton, które stworzą technologiczną rewolucję w Twoim domu!

FUNKCJONALNOŚCI

Sterowanie oświetleniem

Każda pora roku, pora dnia oraz sytuacja wymaga innego rodzaju i natężenia oświetlenia. Z systemem Smart Home Grenton oświetlenie będzie regulowane w zależności od tego, jak Ty i pozostali domownicy tego wymagacie.

Dzięki Grenton SmartDimmer, w zimowe poranki światło i delikatna muzyka będą łagodnie zachęcać Cię do wstania z łóżka, natomiast po pracy odpowiednie oświetlenie zagwarantuje komfort dla Twoich oczu. Chcesz zbudować miły nastrój podczas filmu lub relaksującej kąpieli? Nie ma problemu, system dopasuje światło do Twojego rytmu życia.

Z oferowanym przez zieloneQ systemem zarządzania oświetleniem Grenton, możliwa jest kontrola nad dowolnym źródłem światła, regulacja jasności i koloru, statystyczny pomiar mocy, czy też inicjacja scen świetlnych.

Sterowanie ogrzewaniem

Jaki jest cel ogrzewania mieszkania, gdy jesteś w pracy, a dzieci są w szkole?

Gdy uzbroisz alarm, proponowany przez zieloneQ Smart Home Grenton wyłączy ogrzewanie i zmniejszy wentylację do minimum. Nie martw się – zanim wrócisz, system zadba o to, aby dom na Twój powrót był odpowiednio ciepły i komfortowy.

Inteligentny dom pozwala na dobór optymalnej temperatury dla każdego z pomieszczeń w domu, rozpoznając ponadto sytuację zależnie od pogody czy otwartych okien. Mało tego – temperaturą możesz także sterować za pomocą smartfona.

Smart Home to również niezwykle zaawansowany sterownik ogrzewania – połącz pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną, ogrzewanie podłogowe oraz wentylację w jednolity, spójnie sterowany system. Będziesz zdumiony wzrostem efektywności!

A wszystko to możliwe z zieloneQ – doradzimy, zaprojektujemy i połączymy wszystkie klocki w jedną całość, abyś mógł cieszyć się niesamowicie oszczędnym, nowoczesnym i komfortowym domem.

Sterowanie audio-wideo

Chcesz zintegrować urządzenia AV z systemem Inteligentnego Domu? Nic prostszego.

Załóżmy, że chcesz obejrzeć film. Wciśnij zatem przycisk na panelu Grenton, a resztę pracy wykona za Ciebie technologia – zasłoni żaluzje, dopasuje oświetlenie i uruchomi zestaw kina domowego.

Gdy będziesz chciał w trakcie filmu skorzystać z toalety lub skoczyć po przekąskę, kliknij pauzę w aplikacji smartfonowej, a system delikatnie rozjaśni oświetlenie, żebyś mógł bezproblemowo dotrzeć do celu.

Z zieloneQ i Smart Home Grenton możesz także kontrolować swoje pociechy, które nie kwapią się do odrabiania lekcji.

Dzięki funkcji kalendarza wewnętrznego w łatwy sposób zdefiniujesz w których godzinach będą mogły włączyć konsolę i telewizor – problem z odrabianiem lekcji rozwiązany!

Sterowanie otoczeniem domu

Dom już jest zautomatyzowany, a co z ogrodem, garażem i otoczeniem domu?
Z zieloneQ i systemami Grenton będziesz mógł też sterować tymi obszarami!

Wszystkie urządzenia i instalacje w garażu, na podjeździe i w ogrodzie będą zgodnie ze sobą współpracować – brama wjazdowa rozpozna zbliżających się domowników, zraszacze ogrodowe intuicyjnie zareagują na obecną pogodę, a dzwoniący do domofonu kurier zostanie przekierowany na Twój telefon.

Zarządzaj w zaawansowany sposób oświetleniem, inteligentnym systemem nawadniania, monitoruj dom i ogród, ustalaj harmonogramy działania, a nawet dopasuj działanie sprzętu w zależności od faz księżyca – to wszystko z Inteligentnym Domem Grenton, który zainstalują Ci specjaliści z zieloneQ!

One Button

Przechodzenie w aplikacji przez szereg opcji tylko po to, aby włączyć żarówkę, jest nieintuicyjne i skomplikowane.

Poznaj opcję One Button, dzięki której możesz zrobić to tylko poprzez jedno kliknięcie! Twój smartfon jest świadomy tego, co właśnie robisz i gdzie się znajdujesz, przez co sam podsuwa Ci najlepszą opcję.   

Dzięki technologii One Button nie musisz dłużej zastanawiać się, jak znaleźć w aplikację opcję, przez którą otworzysz bramę garażową, bramę wejściową, czy zapalisz światło w garażu.
Po prostu podejdź do wybranej lokalizacji i naciśnij przycisk „one button”, a Twój smartfon sam zidentyfikuje Twoje położenie i wykona akcję, którą Ty chcesz wykonać.

Smart Switch

Standardowe wyłączniki elektromechaniczne pozwalają sterować jednym obwodem elektrycznym – skutkuje to zero-jedynkowym włączeniem lub wyłączeniem lampy. Stosując system automatyki budynkowej zamieniasz zwykły wyłącznik na inteligentny przycisk, który w zależności od sposobu i mocy naciśnięcie będzie realizował różne, wybrane funkcje.

Dzięki Grenton Smart Switch zmniejszych liczbę wyłączników potrzebnych do sterowania funkcjami inteligentnego domu do minimum!

Każdy ze Smart Switchów może rozpoznać do czterech, różnych rodzajów naciśnięcia. Wejście nie musi być powiązane tylko z jednym obiektem – różne zdarzenia, które generowane są przez wejście, mogą wywołać komendę dla różnych wyjść.

Możliwości wykorzystania inteligentnego wyłącznika jest bardzo dużo – przykładowo, możesz krótkim naciśnięciem włączać oraz wyłączać lampę, natomiast przytrzymując wyłącznik możesz płynnie ją rozjaśniać i przyciemniać.

Bardzo mądrze można także wykorzystać krótkie i długie naciśnięcie wyłącznika, który jest umieszczony przy łóżku – krótkie naciśnięcie spowoduje włączenie lub wyłączenie lampki nocnej, natomiast długie naciśnięcie spowoduje wyłączenie wszystkich lamp w pokoju, w przedpokoju, a nawet w całym mieszkaniu – wszystko zależy od Ciebie i od tego, do jakiej funkcji przypiszesz dane kliknięcie i dany wyłącznik!

Wyłącznikowi Grenton Smart Switch możesz również przypisać funkcje przycisku w zależności od tego, o której godzinie zostanie naciśnięty! Możesz użyć go do tego, by wieczorem zaświecił lampę z pełną mocą, a w nocy tylko lekko ją rozświetlił – dokładnie na tyle, byś mógł komfortowo i bezpiecznie poruszać się po domu.

Możesz również tak skonfigurować Smart Switch, aby w ciągu dnia zapalał główną lampę, a w nocy małe lampy LED RGB, których subtelne światło w milionach kolorów do dyspozycji zdecydowanie mniej obciąża wzrok i nie budzi pozostałych domowników, a ponadto zachwyca swoją efektownością.

Czujniki

Czujniki światła, deszczu, wiatru, dymu… do Inteligentnego Domu możesz podłączyć je wszystkie. Zalany garaż, mocny wiatr, ciepło, ciemno… czujniki kontrolują wszystko, a Grenton reaguje, by natychmiastowo zwiększyć bezpieczeństwo i komfort życia.

Do Twojej dyspozycji przygotowaliśmy:

 • czujnik deszczu, który automatycznie złoży markizy na tarasie i przełoży zaplanowane podlewanie ogrodu w celu zaoszczędzenia wody;
 • czujnik temperatury, który zapewni idealną do Twoich potrzeb temperaturę w mieszkaniu i automatycznie zamknie rolety, kiedy temperatura w nocy znacznie spadnie;
 • czujnik nawodnienia, który nie tylko zadba o Twoje domowe rośliny doniczkowe, ale także automatycznie uruchomi system nawadniania w przypadku wykrycia nadmiernego wyschnięcia ziemi w ogrodzie;
 • czujnik ruchu, który zapali światło podczas nocnej wyprawy do toalety, ale także ostrzeże Cię przed potencjalnym złodziejem zapalając światło przed domem;
 • czujnik zalania, który wykryje zalanie w łazience lub piwnicy, automatycznie zamknie główny zawór wody i o przykrym zdarzeniu poinformuje Cię SMSem;
 • czujnik światła, który zadba o równomierne oświetlenie pomieszczenia, zarówno w dzień, jak i wieczorem, włączając tym samym oświetlenie ogrodu i zamykanie rolet;
 • czujnik dymu, który w przypadku wykrycia ognia zamknie główny zawór gazu, zaświeci wszystkie lampy i włączy alarm;
 • czujnik wiatru, który podczas zimnego, intensywnego wiatru zadecyduje o złożeniu markiz i zamknięciu rolet od strony, od której przyszedł wiatr;
 • czujnik tlenku węgla, który automatycznie wyłączy piec po wykryciu tlenku węgla, włączy maksymalne przewietrzenie i poinformuje Cię o zdarzeniu SMSem;
 • czujnik otwarcia okna, który w przypadku próby włamania włączy alarm, a gdy ręcznie otworzysz okno, wyłączy ogrzewanie lub klimatyzację w celu zmniejszenia strat energii;
 • czujnik wilgotności, który automatycznie włączy nawilżanie w systemie wentylacji kontrolując, aby powietrze nie było za suche, oraz zwiększy natężenie wentylacji, gdy np. w łazience wykryje zbyt dużą wilgotność;
 • czujnik odległości, który znacznie pomoże Ci zaparkować samochód w garażu i uniemożliwi otworzenie bramy, gdy na podjeździe będzie stał pojazd.

Multihouse

Chcesz wykorzystać system Inteligentnego Domu w więcej, niż jednej lokalizacji, a dodatkowo chcesz mieć wszystko pod kontrolą? Nie ma problemu!

Z łatwością możesz zarządzać instalacjami zastosowanymi w domu, jak i w biurze przy pomocy tej samej aplikacji na smartfona.

TECHNOLOGIA

Na każdym etapie realizacji, w zieloneQ zawsze decydujemy się na wykorzystanie najlepszych i niezawodnych technologii – tak też jest w przypadku systemu inteligentnego domu, dlatego też postawiliśmy na Grenton.

Grenton jest systemem Smart Home, który nie tylko robi wszystko to, co potrafią pozostałe systemy inteligentnego domu, ale robi to w absolutnie nowy, oryginalny sposób.
Zastosowanie całkowicie obiektowej architektury systemu sprawia, że to, co w dotychczasowych systemach było kłopotliwe lub wręcz niemożliwe, w Grenton jest proste, przyjemne i intuicyjne.

Jak to wygląda od strony technicznej?

Automatyka budynku w wydaniu GRENTON to zarówno łatwość w obsłudze, jak i szerokie zaawansowanie techniczne!

Moduł Common Logic Unit (CLU) to jednostka centralna hybrydowego (przewodowo-bezprzewodowego) systemu Grenton. Jednostka odpowiedzialna jest za przechowywanie zaprogramowanych konfiguracji systemu inteligentnego domu (takich, jak sceny świetlne, konfiguracja przycisków, logiki czy scenariusze). Moduł CLU komunikuje się z pozostałymi modułami, które wchodzą w skład inteligentnego domu, za pośrednictwem przewodów oraz radiowo, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W tak małej jednostce umieszczony jest bardzo wydajny, 32 bitowy procesor, wydajna pamięć DDR3, interpreter języka LUA, system operacyjny czasu rzeczywistego, moduł Z-Wave, dwa porty Fast Ethernet oraz kontroler magistrali lokalnej – to właśnie dzięki nim Smart Home Grenton potrafi tak wiele!

A wszystko to z najwyższymi standardami bezpieczeństwa – System Inteligentnego Domu Grenton jest skutecznie zabezpieczony dzięki szyfrowaniu AES 128. Te same metody szyfrowania wykorzystują systemy bankowe, chociażby do zabezpieczania transakcji.

Moduły systemu Grenton możesz łączyć za pomocą kabli, dzięki czemu zyskasz doskonałą stabilność i szybkość działania. Jest to idealne rozwiązanie dla nowo projektowanych instalacji.

Możesz też wybrać elastyczność dzięki bezprzewodowej komunikacji Z-Wave. Wszędzie tam gdzie potrzeba, bezprzewodowe moduły Z-Wave zainstalujesz w kilka minut – jest to świetne rozwiązanie dla systemów instalowanych w już istniejących budynkach i apartamentach.

Prócz szeregów niezawodnych modułów wejściowych i wyjściowych, wykorzystujemy także:

 • moduły ściemniaczy DIMMER MOSFET, które odpowiedzialne są za sterowanie poziomem natężenia światła w domu lub ogrodzie;
 • moduły Grenton LED RGBW, które odpowiadają za płynne sterowanie mocą, nasyceniem koloru oraz barwą światła oświetlenia LED;
 • moduły ROLLER SHUTTER FM, który pozwala na sprawne sterowanie napędem żaluzjowym;
 • moduły wielofunkcyjne, takie jak moduł integracji, którego zadaniem jest precyzyjna obsługa urządzeń oraz czujników w inteligentnym domu (np. kontrola temperatury, kontrola wilgotności, kontrola prędkości wiatru, czy też kontrola natężenia światła).

Mist computing, czyli wiele możliwości rozbudowania

Nie ma znaczenia, jakie urządzenia pojawią się za kilka lat. Twój inteligentny dom już jest na nie gotowy.

Smart Home Grenton daje Ci nieograniczone możliwości tworzenia powiązań między obiektami.

Tymi, które wybierzesz teraz oraz tymi, które dodasz w przyszłości – wszystko to dzięki Mist Computing, które zapewnia niezwykle proste przejście od małego systemu do rozbudowanej instalacji. Możesz zacząć od podstawowych funkcji lub jednego pomieszczenia wydając naprawdę bardzo niewiele, a w dowolnej chwili rozbudujesz swój system.

Wykorzystaj Smart Home Grenton w swoim kinie domowym lub do sterowania lamp w salonie, a gdy Ci się spodoba, łatwo dokładaj kolejne elementy i funkcje.

Jak sterować inteligentnym domem?

Smartfon, Grenton Smart Panel, a może standardowy panel dotykowy? To wszystko zależy od Ciebie!

Systemy inteligentnego domu dają Ci wiele możliwości sterowania, ale tylko Smart Home Grenton daje Ci je wszystkie w jednym systemie!

Z telefonu lub tabletu możesz zmieniać funkcje domu w każdej chwili – wszystko dzięki Grenton Home Manager i myGrenton.

Gdy zajdzie taka potrzeba, system poinformuje Cię o zdarzeniach lub zapyta o decyzję dzięki powiadomieniom push na Twoim smartfonie lub tablecie!

Dzięki funkcji interaktywnych scenariuszy, zachowasz pełną kontrolę nad tym co się dzieje. To Ty decydujesz kiedy system sam ma działać zgodnie z ustaloną ścieżką, a kiedy ma zapytać Cię co ma zrobić.

Steruj swoim domem także z pozycji eleganckiego panelu Grenton Smart Panel, który może łączyć i zastępować funkcję kilku sterowników montowanych zwykle w obiekcie (takich, jak termostat, włączniki oświetleniowe, sterowniki wentylacji oraz klimatyzacji).

Niewielkie wymiary panelu oraz jego pełna konfigurowalność powodują, że jest to niezwykle ergonomiczne rozwiązanie.

Grenton Smart Panel jest wyposażony w wyświetlacz OLED, czujnik gestów, czujnik proximity (zbliżeniowy) oraz czujnik światła i temperatury. Naciśnięcie sygnalizowane jest przez wbudowaną diodę LED i głośnik.

Alternatywą są eleganckie, nowoczesne panele dotykowe.

Zastąp tradycyjne wyłączniki oświetleniowe jednym panelem dotykowym Grenton cztero- lub ośmoprzyciskowym i steruj swoim inteligentym domem w jeszcze prostszy sposób!

Ich smukły design i gładka powierzchnia sprawiają, że doskonale wpasują się do każdego wnętrza.

Panel wyposażony jest w czujnik temperatury, brzęczyk, diody sygnalizujące, a ponadto każdy przycisk panelu może realizować do 4 niezależnych funkcji.

Prócz standardowych, czarnych lub białych paneli, możesz wybrać także wykończenie w drewnie, szkle lub w skórze – w różnych wariantach kolorystycznych, z customowymi ikonami lub bez – wybór należy do Ciebie!

W Smart Home Grenton możesz ze zwykłego wyłącznika stworzyć wyłącznik niezwykły.

Moduły wejściowe Grenton potrafią wykrywać aż cztery różne sposoby naciśnięcia wyłącznika, a do każdego z nich możesz przypisać dowolnie wybraną funkcję.

Konfiguracja inteligentnego domu to setki zależności oraz szczegółowych powiązań między obiektami.

Czy da się pokazać coś tak złożonego w sposób prosty i intuicyjny? Jak najbardziej!

Dzięki Diagramowi Połączeń Grenton, zamiast setek tabel, w bardzo przejrzysty sposób widzisz zwizualizowaną konfigurację systemu, która w obrazowy sposób pokaże Ci wszystkie powiązania między obiektami.

Rozwiąż powstały problem lub wprowadź modyfikację za pomocą kilku kliknięć. To wszystko!

OSZCZĘDNOŚCI

Technologie, które proponujemy, cechują się niezawodnością, nowoczesnością i bardzo szerokim wachlarzem funkcjonalności.
Bardzo ważnym aspektem wyboru jest kwestia ekologii i potencjalnych oszczędności.

Dlatego też w zieloneQ postawiliśmy na Inteligentny Dom Grenton.

W inteligentnym domu bardziej efektywne oświetlenie generuje nawet 35% oszczędności – aż 23% zaoszczędzisz na automatycznym wyłączaniu zbędnego oświetlenia, a oszczędności na poziomie 15% zagwarantuje odpowiednie regulowanie natężeniem światła.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku ogrzewania – dzięki automatycznemu obniżeniu temperatury o zaledwie 3°C, możesz obniżyć swoje wydatki na ogrzewanie nawet o 15%.

Ogólna regulacja temperatury w zależności od obecności domowników może wygenerować oszczędności na poziomie 23%, inteligentne sterowanie roletami – 7%, a integracja zainstalowanych źródeł ciepła – również 7%.

A co z urządzeniami, które pracują w trybie „Stand-By”?
Smart Home Grenton także tutaj zadba o ekologię i odłączy wszystkie urządzenia z zasilania na czas Twojej nieobecności w domu, tworząc tym samym oszczędność równą 4%. 

Podobnie jest z niezwykle pochłaniającym energię telewizorem – Smart Home monitoruje obecność osób w pokoju, więc w przypadku zapomnienia o wyłączeniu TV, system zrobi to za Ciebie i wygeneruje oszczędności na poziomie 15%, co daje aż 1000 zł rocznie!

Oszczędzać możesz także w ogrodzie – dzięki inteligentnemu sterowaniu podlewaniem możesz wygenerować aż 25% oszczędności!

Kontrola zużycia = kontrola wydatków

Czy wiesz dlaczego płacisz taką kwotę za prąd i wodę?

Zainstalowany przez zieloneQ system Grenton nie tylko dokładnie zmierzy zużycie danych obwodów w Twoim domu, lecz również graficznie zaprezentuje te dane bezpośrednio w aplikacji na Twoim smartfonie lub tablecie.

MONITORUJ BIEŻĄCE ZUŻYCIE
Ile energii wykorzystujesz w danym momencie?

Wystarczy jedno kliknięcie, aby to sprawdzić. Dzięki Smart Home Grenton sprawdzisz wszystkie dane o zużyciu w czasie rzeczywistym, które zaprezentowane są za pomocą klarownego, estetycznego wykresu.

ANALIZUJ HISTORIĘ
Czy wydaje Ci się, że teraz płacisz więcej?

Rozwiej swoje wątpliwości z inteligentnym pomiarem mediów w systemie Grenton. Dzięki historii danych o zużyciu będziesz w stanie ocenić, które obszary generują większe rachunki i jak możesz je obniżyć.

KONTROLUJ I PŁAĆ MNIEJ
Które urządzenie jest najdroższe?

Z aplikacją Smart Home Grenton bez problemu porównasz koszty wygenerowane przez dane urządzenia lub pomieszczenia. Ranking zużycia pozwoli Ci na zidentyfikowanie najbardziej obciążających Twój budżet odbiorników.


Masz dodatkowe pytania lub chcesz wiedzieć ile pieniędzy możesz zaoszczędzić z zieloneQ?

Skontaktuj się z naszym specjalistą i poznaj świat nowoczesnego, inteligentnego domu, fotowoltaiki i pomp ciepła!