Pompy ciepła - Opalenica

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Pompa ciepła jest urządzeniem, którego wartość trudno przecenić. 

  Znajduje zastosowanie zarówno w użytku prywatnym, jak i w biznesie. 

  Sprawdź, co to pompa ciepła, jakie korzyści daje jej instalacja i czy jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

  Co to pompa ciepła? Tanie i ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu

  Być może jeszcze nie wiesz, że pompa ciepła to coś, czego potrzebujesz. Może to wynikać z braku pełnej świadomości na temat tego, czym właściwie jest pompa ciepła

  Pragniemy zatem pokrótce wyjaśnić, co to jest oraz jak działa pompa ciepła. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że montowane przez nas w Opalenicy pompy ciepła to urządzenia różnorodne. Poszczególne modele działają na nieco innych zasadach. Niemniej ogólny mechanizm zawsze jest taki sam. 

  Pompa ciepła do domu prywatnego czy innego budynku to urządzenie pobierające ciepło ze źródła zewnętrznego i dostarczające je do instalacji wewnętrznej.

  Na co zwracać uwagę, wybierając pompy ciepła?

  Jak wspomnieliśmy, każda pompa ciepła w Opalenicy może być nieco innym urządzeniem.

  Różnice dotyczą przede wszystkim źródła ciepła oraz jego miejsca docelowego. Obecnie największą popularnością cieszy się pompa ciepła powietrzna, czyli model pobierający ciepło z powietrza spoza budynku. Działa wydajnie i jest bardzo prosta w montażu, co odpowiada za jej sukces.

  Pompa ciepła powietrzna to urządzenie występujące w wersji monoblok lub split. Pierwsza z nich jest rozwiązaniem, w którym wszystkie reakcje zachodzą w jednej obudowie. Natomiast pompy ciepła split składają się z dwóch oddzielnych elementów. Pompa monoblok jest prostsza w montażu, a pompa split nie generuje hałasu wewnątrz budynku, ponieważ najgłośniejsze reakcje zachodzą na zewnątrz.

  Dostępne w Opalenicy pompy ciepła to zarówno pompa ciepła powietrze-woda, jak i pompa ciepła powietrze-powietrze. Ta pierwsza oddaje ciepło do wody – bezpośrednio do wody użytkowej lub do tej płynącej w instalacji grzewczej. Natomiast pompa ciepła powietrze-powietrze oddaje ciepło z powietrza zewnętrznego do tego znajdującego się wewnątrz.

  Na ten moment nie znajdą Państwo w naszej ofercie gruntowej pompy ciepła. Tego typu pompa ciepła w Opalenicy jest rzadkim wyborem. Wynika to z nieco trudniejszego montażu, wymagającego cięższej i dłuższej pracy ze względu na konieczność wykonania wykopu.

  Dlaczego pompa ciepła w Opalenicy to dobry wybór?

  Być może wahasz się jeszcze, czy pompa ciepła w Opalenicy to dobry wybór. Niepotrzebnie! 

  Pompa ciepła do domu to dobry wybór zarówno w Opalenicy, jak i w każdej innej miejscowości. Mamy na to dowody! Mając świadomość tego, jak działa pompa ciepła, wiesz już, że nie zużywa ona żadnych surowców. 

  Dzięki temu jest to wyjątkowo ekologiczny sprzęt. Jego użytkowanie wiąże się także z oszczędnością przestrzeni ze względu na brak konieczności magazynowania węgla czy opału. Jednocześnie mowa o urządzeniu bezpiecznym w użytkowaniu, które może być całkowicie bezobsługowe. 

  Każda pompa ciepła jest ponadto gwarancją oszczędności na rachunkach oraz niezależności energetycznej – zwłaszcza jeśli połączy się ją z fotowoltaiką. Nasza firma oferuje taką możliwość.

  Montaż pompy ciepła w Opalenicy, czyli dodatkowa korzyść

  Montaż pompy ciepła jest sposobem na pozyskiwanie zielonej energii i obniżenie rachunków za energię z sieci do zera. Należy przy tym podkreślić, że nie zastąpi ona instalacji fotowoltaicznej. W rzeczywistości jest jej uzupełnieniem, jako że panele fotowoltaiczne mają za zadanie wytwarzać energię elektryczną, a głównym zadaniem pompy jest ogrzewanie wody wykorzystywanej później do podnoszenia temperatury w pomieszczeniach czy też bezpośrednio do użytku.

  Zastanawiasz się nad zakupem pompy ciepła w Opalenicy? A może szukasz kompleksowego rozwiązania w postaci połączenia pompy z instalacją fotowoltaiczną? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, z pewnością będziemy mogli Ci pomóc. 

  Działamy w wielu miejscowościach – w tym w Opalenicy. Dojeżdżamy jednak także do klientów z innych pobliskich miejscowości, takich jak Michorzewo, Drapak, Sielinko, czy Urbanowo. Zapraszamy do kontaktu!