POMPY CIEPŁA

OSZCZĘDNOŚCI

Zastanawiasz się jakie korzyści niesie za sobą instalacja pompy ciepła?
Kluczem do sukcesu jest prawidłowy dobór oraz konfiguracja sprzętu! W tym także pomogą Ci eksperci z zieloneQ!

Zgrany duet - pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna

Ogrzewanie pompą ciepła pozwala na wygenerowanie znacznych oszczędności względem kotłów na tradycyjne paliwa – zyskuje zarówno Twój portfel, jak i środowisko. Szacuje się, że za kilka lat ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła będzie kilkukrotnie tańsze niż poprzez standardowe kotły.

Pompy ciepła doskonale sprawdzają się także w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną!

Dzięki takiej kombinacji możliwe jest pokrycie zapotrzebowania zarówno na energię niezbędną do ogrzewania budynku, ogrzewania wody użytkowej, jak i również do zasilenia wszystkich odbiorników energii!

Podpowiemy, zainstalujemy i zadbamy

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zacznij oszczędzać z zieloneQ!
Nie martw się, jeśli nie masz wiedzy na temat pomp ciepła – doradzimy i pomożemy wybrać odpowiedni dla Twojego domu sprzęt!

EKOLOGIA

Czy wiesz, że ogrzewanie pompą ciepła to idealny sposób na efektywne wykorzystanie energii odnawialnej? Odpowiednio dobrany system pozwala na redukcję kosztów ogrzewania nawet o 50%!

Pompy ciepła, czyli zdrowie dla środowiska

Pompy ciepła służą głównie do ogrzewania domu. Nie wymagają one paliwa, a ciepło pobierają z danego otoczenia –powietrza lub wody, po czym przekazują je do instalacji grzewczej.

Proces ten przebiega dzięki wbudowanej sprężarce, która odpowiedzialna jest za pompowanie energii cieplnej. Sprężarka wymaga dostarczenia niezbędnej ilości prądu, lecz jest to ilość kilkukrotnie mniejsza od energii przekazywanej do instalacji grzewczej w pomieszczeniach – dlatego też eksploatacja pompy jest znacznie tańsza niż standardowego kotła na paliwo.

Pompy ciepła dają wiele możliwości!

Wydatki związane z eksploatacją pompy ciepła mogą być jeszcze mniejsze – wszystko dzięki możliwości połączenia z ogrzewaniem podłogowym, które nie tylko nie wymaga dużej energii grzewczej, ale także znacznie efektywniej dystrybuuje ciepło.

Pompa ciepła jest urządzeniem w pełni ekologicznym i nieszkodliwym dla otoczenia i środowiska – nie emitują żadnych substancji szkodliwych, jak popiół czy dym, które przyczyniają się do powstania smogu.


porównanie emisji CO2
źródło: www.instalacjebudowlane.pl

GWARANCJA

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, która udziela naszym Klientom pełnej gwarancji na okres 5 lat!

Nasza gwarancja dotyczy prawidłowego działania całego urządzenia – bez dodatkowych kosztów, formalności i, co najważniejsze, bez konieczności przeprowadzania przeglądów okresowych.

Nie zastanawiaj się dłużej – wybierz pompy ciepła od zieloneQ i bądź spokojny o instalację grzewczą w swoim domu!

VARME

Jesteśmy jedynym oficjalnym dystrybutorem marki Varme w Polsce.

Oferujemy Państwu kompaktowe pompy ciepła VARME typu MONOBLOK z serii Arendal, które składają się tylko z jednostki zewnętrznej.

Charakteryzuje je estetyczny design, prostota konserwacji i wysoka wydajność. Czynnik chłodniczy napełniony jest fabrycznie, przez co pompę ciepła typu MONO nie obejmują restrykcje F-gaz.

Urządzenie może pracować zarówno jako indywidualne i samodzielne źródło ciepła w przypadku nowych budynków energooszczędnych, jak i w duecie „ogrzewania hybrydowego” z kotłem grzewczym w przypadku budynków modernizowanych.

Ponadto, dystrybuujemy pompy ciepła VARME typu SPLIT z serii Halden.

Jest to najbardziej efektywne i ekologiczne rozwiązanie, jakie możemy wybrać do ogrzewania budynków termomodernizowanych, ogrzewanych gazowo lub węglowo oraz wielkopowierzchniowych.

Urządzenia z serii SPLIT składają się z solidnej jednostki zewnętrznej, która przetwarza energię i kompaktowej jednostki wewnętrznej, do której dostarczane jest ciepło potrzebne do ogrzania Twojego pomieszczenia wraz z wodą użytkową.

Sprawdź więcej szczegółów na stronie internetowej – www.varme.tech

TECHNOLOGIA

W zieloneQ stawiamy na sprzęt sprawdzony i niezawodny, dlatego też korzystamy z pomp ciepła PCCO MONO firmy Hewalex. Są to pompy ciepła typu powietrze-woda o wysokiej efektywności energetycznej (A++ lub A+++), które przeznaczone są do ogrzewania lub chłodzenia budynku oraz wody użytkowej.

Wybierając zieloneQ, zaproponujemy Tobie jedno z następujących urządzeń:

PCCO MONO 10 kW o nominalnej mocy grzewczej od 4.33 do 10.1 kW ze sprężarką Twin Rotary Inwerter;

PCCO MONO 13 kW o nominalnej mocy grzewczej od 4.2 do 12.6 kW ze sprężarką Twin Rotary Inwerter;

PCCO MONO 20 kW o nominalnej mocy grzewczej od 4.8 do 19.63 kW z dwoma sprężarkami Twin Rotary Inwerter.

PCCO MONO, czyli nowoczesność, efektywność i niezawodność

Pompa ciepła PCCO MONO może działać zarówno jako indywidualne i samodzielne źródło ciepła w przypadku nowych budynków energooszczędnych, jak i w duecie „ogrzewania hybrydowego” z kotłem grzewczym w przypadku budynków modernizowanych.

Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej, gdzie w tej pierwszej umieszczony jest obieg chłodniczy. Obie jednostki połączone są z wodą grzewczą poprzez przewody.

Pompa ciepła typu powietrze-woda nie wymaga zastosowania drogiego dolnego źródła ciepła, a ponadto charakteryzuje się bardzo niskim poziomem generowanego hałasu.

PCCO MONO wyposażone są ponadto w nowoczesne sprężarki inwerterowe o płynnej regulacji wydajności – pozwala to na na elastyczne współpracowanie pompy ciepła z systemem grzewczym, czego skutkiem jest brak powstawania nadwyżek ciepła.

Pompę PCCO MONO skonstruowano w taki sposób, aby mogła stabilnie pracować przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -25°C!
Wszystko dzięki Modułowi Zabezpieczającemu PZ HX, który przez co najmniej 48 godzin skutecznie chroni obieg wtórny przed zamarznięciem w przypadku przerwy w zasilaniu z sieci elektroenergetycznej. Nie wymagane jest zatem stosowanie czynnika grzewczego zawierającego środki przeciw zamarzaniu.

PCCO MONO cechuje się maksymalną temperaturą na zasilaniu wynoszącą 55°C (przy temperaturze zewnętrznej do 0°C) oraz 45°C (przy temperaturze zewnętrznej do -25°C). Dodatkowo, pompa ciepła PCCO MONO może pracować w trybie chłodzenia aktywnego schładzając tym samym wodę nawet do 7°C.

Warto dodać, iż przy pracy na wodzie, pompa ciepła PCCO MONO uzyskuje o 20% większy współczynnik efektywności COP (sprawności pompy ciepła), niż standardowy sprzęt z glikolem jako czynnik roboczy.

Jak to działa w chłodne dni?

Źródło: www.hewalex.pl

Gdy w chłodne dni potrzebujesz ciepła w swoich czterech kątach, parownik pompy ciepła (2) dostarcza ciepło z powietrza do czynnika chłodniczego, które następnie po wyjściu ze sprężarki (1) kierowane jest poprzez zawór czterodrogowy (4) do wymiennika ciepła (i równocześnie skraplacza) (3), gdzie oddawane jest ciepło do wody grzewczej.
Jej przepływ wymuszany jest przez pompę obiegową (6). W przypadku wzmożonej potrzeby ciepła, do pracy może zostać włączony podgrzewacz elektryczny (8).  

Dzięki precyzyjnie sterowanemu (poprzez pomiar temperatury oraz pomiar ciśnienia za parownikiem) elektronicznemu zaworowi rozprężnemu (5) zagwarantowana jest prawidłowa praca obiegu chłodniczego.

W przypadku chęci zmiany trybu pracy z ogrzewania budynku na wodę użytkową, można wykorzystać zawór trójdrożny (7).

Jak to działa w ciepłe dni?

Źródło: www.hewalex.pl

Gdy na zewnątrz jest gorąco, pompa ciepła może działać w trybie pracy rewersyjnej (odwróconej).

Zmieniony jest kierunek przepływu czynnika chłodniczego oraz funkcjami zamienia się parownik ze skraplaczem – parownik jest teraz skraplaczem (2), natomiast skraplacz parownikiem (3).

Woda chłodząca z klimakonwektorów oddaje ciepło do parownika (3), po czym jest schładzana przez czynnik chłodniczy, który poprzez podniesienie temperatury odparowuje i przepływa przez zawór czterodrogowy (4) bezpośrednio do sprężarki (1).

Gdy podniesiona jest temperatura i ciśnienie, zostaje schłodzony w skraplaczu (2), a następnie rozprężony w zaworze rozprężnym (5) znów wraca do parownika (3), aby ponownie odebrać ciepło z wody chłodzącej.

Czym są klimakonwektory?

Pompy ciepła, prócz funkcji grzewczej, stanowią także funkcję chłodzącą z wykorzystaniem klimakonwektorów.

Klimakonwektory przeznaczone są do ogrzewania i chłodzenia pomieszczenia w instalacji zasilanej z pompy ciepła PCCO, która pracuje w trybie ogrzewania lub trybie chłodzenia aktywnego. Gwarantują one wysoki poziom komfortu cieplnego zarówno latem, jak i zimą, wymuszając cyrkulację powietrza w pomieszczeniu równocześnie je filtrując.

Klimakonwektor jest dobrą alternatywą dla grzejników (cechuje się niższą temperaturą zasilania niż grzejniki) oraz klimatyzacji. Jest gwarancją skutecznej i cichej pracy, z minimalnym poziomem szumów. 

Jakie wyposażenie dodatkowe dobrać do pomp ciepła PCCO?

Głównym elementem wyposażenia dodatkowego są zestawy przyłączeniowe PCCO, które składają się z kompletu rur oraz przewodów niezbędnych do połączenia zasilania elektrycznego oraz układu chłodniczego.

Innym elementem jest zasobnik buforowy wody grzewczej, który przeznaczony jest do pracy w zamkniętych układach grzewczych. Zasobnik pełni funkcję buforu ciepła oraz sprzęgła hydraulicznego, dzięki któremu zagwarantowana jest stabilna praca pompy ciepła (jak np. ograniczenie liczby rozruchów).

Kolejnym produktem, nad którym warto się pochylić, to grzałka elektryczna, która jest przeznaczona do podgrzewania wody grzewczej lub ciepłej wody użytkowej.

EKONTROL, czyli wszystko pod kontrolą na wyciągnięcie ręki

Wyjechałeś na wakacje, a chcesz mieć pod okiem stan pracy swojej pompy ciepła?
A może chcesz, aby zaczęła pracę przed powrotem do domu z pracy?

Wszystko to jest możliwe dzięki innowacyjnemu, zdalnemu systemowi nadzoru pracy EKONTROL, który pozwala na:

  • zdalny podgląd stanu pracy oraz temperatur roboczych;
  • zdalne ustawienie parametrów pracy instalacji;
  • zasygnalizowanie ewentualnych nieprawidłowości w pracy urządzenia;
  • przegląd statystyk w postaci tabel i wykresów.

EKONTROL doskonale współpracuje ze sterownikami pomp ciepła PCCO, które wyposażone są w sterownik G426.

Sterownik pompy ciepła ze złączem RS485 podłączony jest do modemu EKO-LAN, który poprzez gniazdo RJ45 komunikuje się z serwerem zdalnym. Dzięki temu, wraz z dostępem do internetu, obsługa systemu EKONTROL możliwa jest poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną na smartfon lub tablet.

 

DOFINANSOWANIA

Pompy ciepła, w ramach Ulgi Termomodernizacyjnej, podlegają odliczeniu całości poniesionych nakładów inwestycyjnych od podstawy podatku – jest to korzyść dla właścicieli domów jednorodzinnych, która sięga nawet 53 tys. zł!

Ulga Termomodernizacyjna polega na wprowadzeniu prawa, które pozwala na odliczenie od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych w roku podatkowym za zakup materiałów budowlanych, usług oraz urządzeń związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (takiego, jak np. instalacja pompy ciepła lub instalacja systemu  fotowoltaicznego).

Eksperci z zieloneQ pomogą Ci także w tym zakresie!