Pompy ciepła - Leszno

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Z roku na rok pompy ciepła zyskują na popularności. Użytkownicy doceniają korzyści
  wynikające z użytkowania tego sprzętu.

  Dlatego w naszej ofercie znajdziesz montaż pomp ciepła w Lesznie. Zapoznaj się z charakteryzacją i przeznaczeniem tego sprzętu. 

  Następnie zachęcamy do kontaktu i ustalenia szczegółów projektu.

  Do czego służy pompa ciepła?

  Oferujemy pompy ciepła w Lesznie. Pompa ciepła, którą oferujemy, służy przede wszystkim pobraniu i konwersji ciepła wykorzystywanego do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej.

  Czym tak właściwie jest ta pompa ciepła? Jest to urządzenie, które pobiera ciepło ze źródła znajdującego się poza obiektem, a następnie dostosowuje je do instalacji domowej. Dochodzi do przekazania ciepła do obiegu i w ten sposób woda zostaje ogrzana. Można ją wykorzystać w dowolny sposób, w tym jako wodę użytkową lub też do ogrzewania pomieszczeń. Powietrzna pompa ciepła to taka, która pobiera ciepło z powietrza.

  Pompa ciepła do domu – wybór urządzenia

  Wybierając pompę ciepła do domu, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, nie tylko źródło poboru energii czy też czynnik, do którego jest ono przekazywane. Na to, jak działa pompa powietrza, ma wpływ wiele czynników.

  Kluczowe znaczenie ma wydajność urządzenia, wyrażana zwykle wskaźnikiem COP. Nie bez znaczenia jest też rzecz jasna maksymalna moc pompy. Oczywistością jest wybór jakościowej pompy ciepła w Lesznie. 

  nami zyskujesz gwarancję montażu właśnie takiego sprzętu. Dysponujemy urządzeniami od najlepszych producentów oraz posiadamy umiejętności i doświadczenie, zapewniające prawidłowy montaż. Na podstawie audytu dokonujemy wyboru odpowiedniego sprzętu, a następnie umawiamy się z klientem na termin przeprowadzenia montażu.

  Pompa ciepła powietrzna czy gruntowa?

  Wiesz już, co to pompa ciepła. Jednak nie wytłumaczyliśmy jeszcze różnorodności w tej kategorii. Na rynku dostępne są różnorodne rozwiązania w zakresie pomp ciepła do domu i użytku komercyjnego. Podziału sprzętu można dokonać przez przyjęcie jednego z wielu kryteriów. 

  Jednym z nich jest źródło, z którego urządzenie pobiera ciepło. Oferujemy montaż powietrznej pompy ciepła. Wyróżnia ją wysoka efektywność pracy i bardzo prosta obsługa. Jednak co najważniejsze, pompa ta jest bardzo prosta i tania w montażu. Nie trzeba wykonywać żadnych zaawansowanych prac remontowych. Szczególnie w przypadku pompy typu monoblok, czyli składającej się z jednej części. 

  Natomiast pompa ciepła powietrzna typu split to dwa oddzielne elementy. Warto dokonać też rozróżnienia na pompę ciepła powietrze-powietrze i pompę ciepła powietrze-woda. W tym przypadku za kryterium podziału przyjmuje się czynnik odbierający ciepło dostarczane przez pompę.

  Jak już wspomnieliśmy, montowane przez nas pompy ciepła w Lesznie to modele powietrzne.

  Dlaczego pompa ciepła w Lesznie to dobre rozwiązanie?

  Zastanawiasz się, czy pompa ciepła w Lesznie to rozwiązanie, na które powinieneś się zdecydować również Ty? My nie mamy wątpliwości, że warto! 

  Otóż pompa ciepła do domu to rozwiązanie problemu wysokich rachunków za ogrzewanie. Stale rosnące ceny to problem osób indywidualnych i przedsiębiorstw. Natomiast zakup pompy to jednorazowy wydatek i brak rachunków za prąd w dalszym okresie. Nie można zapominać o ekologiczności tego rozwiązania. 

  Jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła w Lesznie, przyczynisz się do poprawy jakości powietrza w mieście i całym regionie. Oczywiście jest to również działanie proekologiczne w skali globalnej.

  Pompy ciepła Leszno – jak wykorzystać ich pełen potencjał?

  Pompa ciepła do domu to rozwiązanie korzystne z wielu powodów. Niemniej jak wykorzystać pełen potencjał tego urządzenia? 

  Polecamy połączenie montażu pompy ciepła z montażem instalacji fotowoltaicznej. Pompa zapewni Ci ciepłe powietrze w domu oraz ciepłą wodę w kranie. Natomiast instalacja fotowoltaiczna dostarczy energię do gniazdek.

  W ten sposób zyskasz pełną niezależność energetyczną. Zrealizujemy dla Ciebie zarówno montaż pompy ciepła, jak i fotowoltaiki. Działamy w mieście Leszno, ale też w wielu innych miejscowościach, takich jak choćby Strzyżewice, Wilkowice, Gronówko, Nowy Świat, Książęcy Las, czy Henrykowo.