Pompy ciepła - Nowy Tomyśl

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Zarówno w przypadku użytku indywidualnego, jak i biznesowego pompy ciepła zyskują ostatnio na popularności. Nie jest to jednak nowy wynalazek. 

  W powszechnym użytku sprzęt ten znajduje się już od niemal 100 lat. Dzisiejsze pompy ciepła są jednak o wiele bardziej
  zaawansowane technologicznie. 

  Sprawdź, jakie możliwości daje Ci montaż pompy ciepła w Nowym Tomyślu, gdzie zrealizujemy dla Ciebie tę usługę.

  Czym jest pompa ciepła i jak działa to urządzenie?

  Wyjaśnijmy na początek, czym jest pompa ciepła. Najprościej rzecz ujmując, mowa o urządzeniu grzewczym, które jest jednak bardzo specyficzne. W przeciwieństwie do innych tego typu sprzętów pompa ciepła nie wykorzystuje żadnych surowców. Nie potrzebujesz węgla czy gazu, aby ją zasilić. 

  Czy to pompa ciepła powietrze-powietrze, czy też pompa ciepła gruntowa, urządzenie korzysta tylko z prądu. Co więcej, jego zapotrzebowanie na energię elektryczną jest stosunkowo niewielkie. Zatem w jaki sposób pompa ciepła w Nowym Tomyślu dostarczy Ci ciepła? 

  Otóż dzieje się to dzięki wykorzystaniu ciepła naturalnie występującego w środowisku. Wspomniany model powietrze-powietrze, ale też pompa ciepła powietrze-woda absorbuje ciepło zgromadzone w otaczającym nas powietrzu. Natomiast pompa ciepła gruntowa korzysta z ciepła zgromadzonego w gruncie. System wymienników ciepła doprowadza do przekazania energii do instalacji grzewczej lub też instalacji ogrzewającej wodę użytkową. Obecnie realizujemy instalację powietrznej pompy ciepła, która jest tańsza i częściej stosowana.

  Pompa ciepła – powietrzna czy gruntowa?

  Powyżej pokrótce wyjaśniliśmy, jak działa pompa ciepła powietrzna. Mechanizm działania pompy ciepła gruntowej jest podobny, z tą różnicą, że energia jest pobierana z gruntu, a nie z powietrza. Który sprzęt lepiej wybrać? 

  Z perspektywy wydajności i niezawodności nie ma to większego znaczenia. Największa różnica dotyczy procedury montażu. Otóż montaż powietrznej pompy ciepła jest prosty i zabiera niewiele czasu. Natomiast pompa ciepła gruntowa wymaga wykonania wykopów, przez co jest bardziej kosztowna.

  Czemu pompa ciepła w Nowym Tomyślu to dobre rozwiązanie?

  Od lat realizujemy projekty montażu pomp ciepła w Nowym Tomyślu i wielu innych miejscowościach w regionie. Pracujemy dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na to rozwiązanie?

  Czy jest to dobra opcja również dla Ciebie?
  Pompa ciepła Nowym Tomyślu to szansa na tanie ciepło. Koniec z wysokimi rachunkami za ciepłą wodę użytkową czy ogrzewanie domu. Co więcej, energia zostanie wyprodukowana w sposób ekologiczny. Pompa ciepła do domu to rozwiązanie korzystne finansowo, a przy tym ekologiczne.

  Jakościowe i dostosowane do potrzeb pompy ciepła w Nowym Tomyślu

  Wiemy, jak różne są potrzeby poszczególnych klientów, dlatego pompy ciepła w Nowym Tomyślu i każdej innej miejscowości dobieramy indywidualnie do potrzeb. 

  Korzystamy tylko z najlepszych jakościowo urządzeń, które gwarantują bezobsługowe użytkowanie. Otrzymasz sprzęt, który posłuży Ci przez lata. Oferujemy montaż pomp ciepła w Nowym Tomyślu oraz wielu innych okolicznych miejscowościach, takich jak Paproć, Glinno, Sękowo, Chojniki czy Stary Tomyśl.

  Montaż pompy ciepła w Nowym Tomyślu – doskonałe połączenie z fotowoltaiką

  Zależy Ci na tym, aby być całkowicie niezależnym energetycznie? 

  W takim razie zdecyduj się na panele fotowoltaiczne w połączeniu z montażem pompy ciepła. Panele słoneczne w Nowym Tomyślu to doskonały sposób na pozyskanie energii do zasilania gniazdek elektrycznych, natomiast w celu ogrzewania wody i pomieszczeń najlepiej sprawdzi się pompa.

  Podsumowując, instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła doskonale się uzupełniają.