Pompy ciepła - Komorniki

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Istotnym punktem naszej oferty jest sprzedaż i montaż pomp ciepła. Działamy w wielu miejscowościach, w tym również w Komornikach

  W asortymencie posiadamy jakościowe pompy ciepła do domu i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfiką pomp ciepła i poznania zalet użytkowania tego typu urządzeń. 

  Następnie warto się z nami skontaktować, abyśmy mogli przedstawić ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

  Co to pompa ciepła i jak działa

  Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, znajdujące się w powszechnym użytku już od pierwszej połowy lat 40. XX wieku. Mowa zatem o sprzęcie, którego historia jest całkiem długa. Oczywiście montowane dzisiaj pompy ciepła w Komornikach to sprzęt bardziej zaawansowany technologicznie niż maszyny stosowane 80 lat temu. Niemniej mechanizm działania jest wciąż podobny. 

  Zatem co to pompa ciepła? Na jakiej zasadzie działa ten sprzęt? 
  Mowa o maszynie cieplnej, która od innych urządzeń grzewczych różni się tym, że nie produkuje ciepła, lecz pozyskuje je ze źródeł zewnętrznych. Pompa ciepła powietrzna korzysta z ciepła zgromadzonego w powietrzu, a pompa ciepła gruntowa pobiera je z gruntu . Dostępna jest też pompa wodna, jednak stosuje się ją zdecydowanie rzadziej, ze względu na wysokie koszty montażu. 

  W kwestii tego, jak działa pompa ciepła, sprawa jest dosyć prosta. Ciepło zostaje zaabsorbowane przez system poboru i przekazane do wymiennika ciepła, którym w tym przypadku jest parownik. W efekcie dochodzi do parowania czynnika chłodniczego i przekazania ciepła do zasobnika w drugim wymienniku ciepła, czyli skraplaczu. Czynnik chłodniczy wraca tam do pierwotnego stanu skupienia i jest gotowy do ponownego wykorzystania. Ciepło natomiast zostaje rozprowadzone w instalacji. Pompa ciepła w Komornikach to sposób na ogrzanie wody użytkowej, jak i tej płynącej w kaloryferach.

  Najlepsza pompa ciepła do domu

  Naszym celem jest spełnienie potrzeb nawet najbardziej wymagający klientów. Dlatego oferowane przez nas pompy ciepła w Komornikach to urządzenia tylko najwyższej jakości, od sprawdzonych producentów. Dajemy gwarancję niezawodności sprzętu. 

  Co więcej, każdorazowo dostosowujemy wybór urządzenia do potrzeb indywidualnych. Nasza oferta to pompa ciepła powietrze powietrze. Dysponujemy urządzeniami o zróżnicowanej mocy i wydajności, kompatybilnymi z poszczególnymi instalacjami.

  Pompy ciepła Komorniki – co zyskujesz?

  Naszą ofertę pomp ciepła w Komornikach kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i komercyjnych. 

  Pompa ciepła do domu to sposób na obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa, jednak również w biznesie urządzenie tego rodzaju pozwala zaoszczędzić.

  Co więcej, wybór pompy ciepła to realne obniżenie poziomu zanieczyszczenia w regionie oraz działanie proekologiczne w skali makro. Innymi słowy, pompa ciepła to propozycja dla każdego, komu zależy na środowisku.

  Pompa ciepła Komorniki i fotowoltaika, czyli jeszcze większa redukcja kosztów

  Wielu naszych klientów decyduje się na połączenie pomp ciepła z fotowoltaiką. Fotowoltaika plus pompa ciepła w Komornikach to sposób na niemal całkowitą niezależność energetyczną i dużą oszczędność kosztów związanych z użytkowaniem energii elektrycznej.

  Jeśli jednak zależy Ci na pełnej niezależności i jeszcze większej oszczędności, przyda Ci się również pompa ciepła. Instalacja fotowoltaiczna służy przede wszystkim produkcji energii dostarczanej do gniazdek. Natomiast pompa ciepła to urządzenie grzewcze, dzięki któremu zyskujesz ciepłą wodę w kranie i ciepło w kaloryferach.

  W naszej ofercie znajdziesz zarówno panele słoneczne, jak i pompę ciepła z usługą montażu w Komornikach. Działamy też w wielu innych miejscowościach w okolicy. Dojeżdżamy między innymi do takich miejscowości jak: Wiry, Szreniawa, Rosnówko, Plewiska, Gołuski, czy Trzebaw.