Pompy ciepła - Poznań

Poznaj ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.  52°21′24″N 16°31′03″E

  Masz już instalację fotowoltaiczną, jednak zależy Ci na jeszcze większej oszczędności na
  energii? A może chcesz zacząć od mniejszego projektu? 

  W obu przypadkach polecamy Ci pompę ciepła do domu. Oferujemy jakościowe pompy ciepła w Poznaniu i wielu innych miejscowościach w regionie. 

  Sprawdź, czym jest pompa ciepła i przekonaj się, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

  Pompa ciepła w Poznaniu – na czym polega to rozwiązanie?

  Oferujemy montaż pompy ciepła w Poznaniu jako urządzenia samodzielnego, jak również w zestawie z fotowoltaiką. Oba rozwiązania są opłacalne, a korzyści wynikające z montażu pompy takie same. 

  Otóż mowa tutaj o urządzeniu cieplnym, które dostarcza ciepło do instalacji domowych bez spalania jakichkolwiek surowców. Sprzęt ten działa poprzez wykorzystanie prostej reguły fizycznej, zgodnie z którą ciepło w sposób naturalny przemieszcza się z obszaru, gdzie temperatura jest wyższa, do tego, gdzie jest niższa.

  Pompa ciepła powietrzna sprawia, że ciepło z powietrza przemieszcza się i zasila instalację grzewczą. W ten sposób można w ekologiczny sposób i tanio ogrzać zarówno wodę użytkową, czyli tę dostarczaną do kranu, jak i wodę przeznaczoną do wypełnienia kaloryferów ogrzewających pomieszczenia. Innymi słowy, pompa ciepła w Poznaniu to kompleksowe rozwiązanie w kwestii ogrzewania.

  Jak działa pompa powietrza?

  Wyjaśniliśmy już, czym jest pompa ciepła. Warto jeszcze przybliżyć nieco kwestię tego, jak działa pompa ciepła. Powyżej wskazaliśmy już na wykorzystanie zjawiska fizycznego. Jednak jak konkretnie przebiega ten proces? 

  Otóż w pierwszej kolejności system poboru ciepła absorbuje je ze źródła – trafia ono do tak zwanego wymiennika ciepła (w przypadku pompy ciepła powietrznej jest to parownik). Wskutek parowania energia zostaje przekazana
  do czynnika chłodniczego, ten zostaje przepompowany do skraplacza, a tam zachodzi reakcja odwrotna, czyli skroplenie, wskutek którego ciepło trafia do zasobnika. Tam przejmuje je woda, która jest następnie rozprowadzana w instalacji. Natomiast czynnik chłodniczy wraca do obiegu i proces zostaje przeprowadzony ponownie.

  Pompa ciepła powietrzna i inne rozwiązania

  Oferujemy pompy ciepła w Poznaniu. Jednak co to dokładnie oznacza? 

  Rzecz w tym, iż pompy ciepła są bardzo różnorodne. W naszej ofercie znajdują się pompy powietrzne, w tym
  zarówno niejedna pompa ciepła powietrze-powietrze, jak i pompa ciepła powietrze-woda. Pompa ciepła powietrzna może zostać zamontowana w dowolnym momencie i nie wymaga to ani dużego nakładu czasu, ani dodatkowych pieniędzy.

  Pompy ciepła Poznań – dlaczego warto?

  Niewątpliwie samo zaspokojenie wszystkich potrzeb energetycznych gospodarstwa domowego to aspekt przemawiający za montażem pompy ciepła. 

  Takie urządzenie sprawia, że zyskujemy w zasadzie pełną niezależność energetyczną. Nie trzeba już więcej przejmować się tym, ile kosztuje energia elektryczna z sieci oraz tym, czy akurat nie ma przerwy w dostawie prądu.

  Jednocześnie powietrzna pompa ciepła jest ekologiczna, ponieważ nie produkuje zanieczyszczeń. 

  Pompy ciepła (w Poznaniu) to na pewno rozwiązanie, któremu warto
  się bliżej przyjrzeć – podobnie jak fotowoltaika.
  Polecamy też połączenie fotowoltaiki z pompami ciepła. Wiąże się ono z jeszcze większą opłacalnością inwestycji i niezależnością energetyczną.

  Skontaktuj się z nami. Usługi, jakie oferujemy to m.in. podłączenie instalacji fotowoltaicznej oraz montaż pompy ciepła w Twoim domu. Poprzedzimy to audytem, a po realizacji projektu zaproponujemy ubezpieczenie sprzętu. 

  Oferujemy fotowoltaikę i pompy ciepła w Poznaniu, ale nie tylko. Działamy też w wielu innych miejscach. Dojeżdżamy między innymi do takich miejscowości jak Rokietnica, Biedrusko, Bolechówko, Chojnica, Tulce, Borówiec, Kamionki, Puszczykowo czy Mosina.